Uzaleznienia u osob starszych

Korzystanie z komputera kojarzy się z produkcją, rozrywką, relaksem, wymianą informacji, wirtualnymi spotkaniami z kobietami, których nie bierzemy na wyciągnięcie ręki. Niestety, jest to ponad źródło uzależnień.

Pierwszy objaw uzależnienia to przekładanie kontaktów wirtualnych nad energii w świecie realnym - zaniedbywanie czasu, który nie jest spędzany przed komputerem. Składa się to wyjątkowo głównie z punktami fizycznymi i zaniedbywaniem obowiązków, a jeszcze - w skrajnych przypadkach - swoich ważnych potrzeb fizjologicznych. Musimy spędzać jeszcze sporo momentu w Internecie, żeby osiągnąć satysfakcję. Kolejnym okresem jest przeważnie intensywne czerpanie ze kart internetowych, jakich nie pokazalibyśmy najbliższym. Przesadne zajęcie w pozyskiwanie nowego sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania, więcej jest jakimś z objawów.

Leczenie uzależniania od komutera w Krakowie zaczyna się od spotkania ze lekarzem. Istnieje więc o tyle problematyczne, że kobiety uzależnione często nie zauważają swojego stylu, zaś to wiąże się z tym, że coraz dużo pogrążają się w kontakcie z własnymi za pomocą klawiatury i monitora.

Podczas wynikania z nałogu istotna jest kontrola czasu spędzanego przed komputerem. Konieczne są programy, które sygnalizują czas spędzony przy monitorze. Drogie jest także angażowanie się w obecne aktywności, jakie są poza wirtualne. Okresami nie muszą być ostatnie - wystarczy, że zaczniemy pytać o te części życia, które zaniedbaliśmy podczas uzależnienia - nadrabianie związków z grupą, znajomymi, a nawet spędzać moment na spacerach. Najważniejsza w leczeniu jest zmiana przyzwyczajeń. Może w niniejszym pomóc rozpisanie planu dnia, z dokładnym wypisaniem czynności, które winnym stanowić wytwarzane w danych godzinach.