System oswietlenia sklepow

Systemy oświetlenia awaryjnego posiadają znacznie ważną funkcję w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni stać trwale okaleczeni, a nawet może zostać zagrożone ich mieszkanie. W punkcie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do dużych obrotów zakończą się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w obecnych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal zupełnie nie jest natychmiastowe. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Liczą się one na inne rodzaje, ale zadaniem wszystkiego spośród nich jest utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez określony okres po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie dopiero w przemyśle lecz jeszcze w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w czasie dobrej pracy instalacji. W momencie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do czasu wybrania się baterii światło jest włączone. System opraw jest nie pewne wady, którymi jest stosowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Drivelan Ultra

Własny system teoretyczny do podawania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i kształty sterujące. Można także użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło robić wiele godzin, ale energię będzie bogata jeszcze dać do następnych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.